2023 Valorant Şampiyon Turu 1000 TL değerindeki İnstagram çekilişimize katılmak için tıklayın! Son tarih 29 Ekim!
Bakiye Ekle

2023 Valorant Şampiyon Turu

VALORANT Champions Tour 2023 yılına girerken Valorant, sporun büyümesiyle beraber bölgesel Challengers turnuvalarında yapılan değişiklikleri açıkladı.

VALORANT Challengers , uzun vadeli başarı yakalamak için yeni yetenekleri ortaya çıkarmak, uluslararası liglerde oynamak isteyen takımların becerilerini sınamak ve sporla oyun arasında köprü olmakta kritik bir rol oynayacak. Önümüzdeki yıl, Challengers'ın kapsamı daha fazla bölgeden daha fazla oyuncuyu içine alacak şekilde genişleyecektir. Challengers'da başlayan takımların uluslararası liglerde ve hatta küresel etkinliklerde bile oynama fırsatı bulacaklarını söyleyebiliriz. Daha büyük etkinlikler, yeni turnuvalar ve daha heyecanlı oyunlar içeren tam bağlantılı bir ekosistem sayesinde yeni yıldızlar keşfedilecek.

VALORANT Challengers 2023

Yeni ve Kapsamlı Challenger Ekosistemi

2023 yılında VALORANT Challengers, dünyanın her yerinde 20'den fazla lige ev sahipliğinde bulunacak. Bu yöntem ile her VALORANT oyuncusu hayallerini gerçekleştirmek için bir fırsata sahip olacak. Challengers ligleri, herkese açık ön elemelerle başlayan ve en iyi takımları çok haftalı normal sezon maçlarında iki bölüme ayıran, son derece organize bir rekabet ortamı sağlayacaktır. Her Challengers bölümü, o ligin şampiyonu olacak takımı belirleyecek bir playoff turnuvasıyla sonuçlanacak. Bu oyuncu ve takımların becerilerinin hak ettiği ilgiyi görmelerini sağlamak için en büyük Challengers ligleri ayrı bir yayın programına sahip olacak. Böylece uluslararası lig karşılaşmalarıyla çakışmalar önlenecek.

Karşınızda Challengers Ascension!

Espordaki en yetenekli takımların ve profesyonellerin zamanlarını ve emeklerini bu işe adayacakları oyun olarak VALORANT'ı seçmelerini sağlamak için ilham verici hedefler sağlamak bu dönemde büyük önem taşımaktadır. VALORANT'ın bu konuda hep aktif olduğunu söyleyebiliriz.

Gelecek yıl, üç bölgenin her birindeki Challengers ligleri, bölgelerindeki en iyi takımı taçlandıracak yeni bir etkinlik serisine sahip olacak. Üç Challengers Ascension turnuvasında zafer kazanan takımlar, bir sonraki yılın uluslararası liginde yer edinmiş olacak.

 

Uluslararası Liglere Çıkmak

2027'de 14 takımlık bir sınıra ulaşana kadar uluslararası liglere her yıl bir takım daha eklenecektir. Challengers Ascension'ı kazanan takımlar, bölgelerinin uluslararası liginde yer almaya iki yıllığına hak kazanmış olacaklar. Bu takımlar, VCT sezonu boyunca uluslararası lig takımlarına karşı kendilerini kanıtlama ve lig avantajlarından yararlanmanın yanı sıra Masters ve Champions gibi küresel etkinliklere katılma konusunda da eşit şansa sahip olma fırsatını yakalayacaklar. Bu iki yılın ardından takımlar, Challengers ve Ascension turnuvalarında mücadele etmek için liglerine geri dönecekler.

VALORANT: Riot Games

Yolculuk Başlıyor

VALORANT geliştirici ekibi oyunun genel olarak oyuncuların beklentilerini ve hedeflerini karşılamasını sağlamaya odaklanmış durumdadır. 2024 yılında, bu sistemden çıkan en iyi takımlar doğrudan Challengers'a katılma şansı elde edecekler. En düşük kademedeki Challengers takımlarının yerlerini yeni yıldızlara karşı savunmak durumunda olduğu bir turnuva sayesinde Valorant ve VCT arasında küresel ölçekte bir bağlantı oluşturmak VALORANT'ın hedeflerinden biridir.

  • Sezon Başlangıç Turnuvası: Partnerlik kurduğumuz her takım Brezilya'nın Sao Paulo şehrinde bulunacak ve üç hafta boyunca çekişmeli bir mücadele olacak. Yeni kadrolara, yeni rekabetlere ve sezon dışını kimin kazanacağına tanıklık edeceğiz.
  • Masters: Haziran'da Masters, her uluslararası ligin en iyi takımlarıyla geri dönecek. Yılın ikinci uluslararası etkinliği her bölgeden gelen en iyi takımlara direkt olarak Champions'a gitme hakkı kazandıracak.
  • Ascension: 2023'te her uluslararası bölgede üç yeni Ascension turnuvası gerçekleşecek. Bu turnuvalar yirmi farklı Challenger liginden en iyi takımların mücadelesine ev sahipliği yapacak. Uluslararası liglere çıkabilmek adına bir sürü takım kafa kafaya çarpışacak.
  • Champions: Champions, VALORANT'a dair her şeyin yıl sonunda kutlandığı yerdir. Katılmaya hak kazanmış takımların görevi belli: Champions Kupası'nı kapıp adını tarihe yazdırmak. Dünyanın en iyi 16 takımı VALORANT Dünya Şampiyonu unvanı için mücadele edecek.
  • Game Changers Dünya Şampiyonası: Dünyanın her yerinden gelen Game Changers takımları bir Dünya Şampiyonu belirlemek için toplanıyor. Kadınlardan oluşan en iyi takımlar bölgesel birçok etkinlikte yer alacaklar ve en sonunda küresel bir etkinlik gerçekleşecek.

VALORANT bu sonbaharda, her bölgenin herkese açık ön elemeleri, Challengers takvimi ve Ascension turnuvaları hakkında detaylı bilgiler yayınlayacaklarını açıkladılar. Bu bilgiler hevesli takımlara VALORANT yolculuklarının bir sonraki adımında net bir yol haritası sağlayacaktır. VCT 2022 sezonunu tamamlarken önümüzdeki haftalarda uluslararası ligler, küresel etkinlikler ve VALORANT'ın ortaklık kurduğu takımlar hakkında daha fazlasını paylaşacaklar. VALORANT oyuncularını heyecanlandıran bu haberin detaylarını öğrenmek için Vatangame.com'u takip etmeyi unutmayın!

 

 

Sen de hızlı ve güvenilir şekilde Valorant VP satın almak için hemen tıkla
Bizleri sosyal medyalarımızdan takip edebilir, güncellemelerden ve çekilişlerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Vatangame Resmi Instagram Hesabı 

Vatangame Resmi Linkedin Hesabı 

Vatangame Resmi Youtube Hesabı

Vatangame Resmi Tiktok Hesabı

Vatangame Resmi Twitter Hesabı

Hızlı
Teslimat

7 gün 24 saat alış ve satış işlemleriniz anında gerçekleşir.

Güvenli
Alışveriş

3D ve SSL güvencesiyle dilediğiniz ödeme yöntemini kullanabilirsiniz.

Uygun
Fiyat

İndirimli ve en uygun fiyatlarla alışverişin keyfini sizde çıkarın.

Müşteri
Memnuniyeti

Müşterilerimize kaliteli hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Oyuncu Mağazası Sepet (0) Bakiye Yükle İlan Ekle Canlı Destek