League of Legends 13. Sezondaki Yenilikler 1000 TL değerindeki İnstagram çekilişimize katılmak için tıklayın! Son tarih 29 Ekim!
Bakiye Ekle

League of Legends 13. Sezondaki Yenilikler

League of Legends 2023 Sezon Öncesi Dönem

League of Legends 13. sezon yaklaşırken Riot Games’in yaptığı açıklamalara göre birkaç hafta içerisinde 2023 Sezon Öncesi Dönem güncellemeleri PBE sunucusunda yerini alacak.

Kimya Ejderi Geri Dönüyor

Kimya Ejderi 12. Sezon’da fazla güçlü olması sebebiyle oyundan kaldırılmıştı ancak 13. Sezon’da yepyeni özellikleri ile Vadi’ye geri dönecek. LoL 13. Sezon Kimya Ejderi özellikleri;

 • Kimya Ejderi artık kesildiğinde, %5 sıvışma ve iyileştirme gücü veriyor.
 • Kimya Ruhu'ysa oyunculara belli bir can değerinin altına düştüklerinde ilave hasar kazandırıyor.

Kimya Ejderi’nin Vadi’deki görünümünde de kimya temalı değişiklikler gerçekleşecek. Kimya Ejderi artık haritaya kamuflaj uygulamak yerine harita içerisindeki bitkileri de düzenliyor.

 • Saçartohumlar artık menzilindeki birimleri iki kat uzağa savuruyor.
 • Can Erikleri, Takviye Erikleri'ne dönüşüyor. Onları tüketen oyuncular artık yavaşlamıyor ve her zamanki iyileştirmenin yanı sıra biraz ilave kalkan da kazanıyor.
 • Keşif Çiçeği, Avcı Çiçeği'ne dönüşüyor. Bu bitkiler isabet aldıklarında artık çevrelerindeki küçük dairesel bir alanı ve isabet aldıkları yönün tersinde kalan koni şeklindeki bir alanı açığa çıkarıyorlar. Açığa çıkarılan rakip şampiyonlara doğru ilerleyen oyunculara hareket hızı kazandırıyorlar ve açığa çıkarılan totemlerin canını 1'e indiriyorlar.

Orman İyileştirmeleri: Çarp Suretleri ve Orman Yoldaşları

Ormancıların minik Çarp Suretleri olacak. Minik petler orman canavarı kesildikçe gelişecek ve size ödül verecek. Evrilen petler, sahibine güçlendirme kazandırıyor.

 • Noxus Korkedisi: Bu yoldaş daha agresif bir oyun sergilemeyi düşünen ormancıların gözdesi olacak. Sahibine rakipleri yavaşlatma imkânı ve ilave hasar sunacak.
 • Ixtal Ixemenderi: Bu yoldaş ön saflarda takımın tankı olarak çarpışmayı düşünen ormancıların tercihi olacak. Sahibine canına bağlı olarak değişen bir kalkan verecek. Kalkan kırıldığındaysa ilave yavaşlatma direnci ve sıvışma sağlayacak.
 • Ionia Bulutgezgini: Bu yoldaş haritada hızlıca seyahat etmeyi amaçlayan ormancıların favorisi olacak. Sahibine ilave hareket hızı kazandıracak.
 • Orman Canavarlarının Mesafesi: Ormancı rolüne alışkın olmayan oyuncular için bu rolü daha basit bir hale getirmek adına canavarların çatışmayı terk etme mesafelerine yönelik bir gösterge oyuna eklenecek. Eklenen bu göstergeler, canavarlar sizi kovalamayı bırakmadan önce onları ne kadar uzağa çekebileceğinizi gösterecek.
 • Orman Rotası Önerileri: Ormanı daha erişilebilir hale getirmek için yapılan yeniliklerden biri de her şampiyon için önerilen orman rotaları sunmak. Orman kamplarını çekebileceğiniz mesafe kısaltılacak ve 2 kamp birden dönme işlemi silinmiş olacak.

İletişim Araçlarında Değişiklikler

1)Güncellenmiş Sinyal Çarkı : League of Legends bilindiği üzere bir takım oyunu olduğundan, takım arkadaşları arasındakı iletişimi kolaylaştırmka adına oyuncuların kullanabileceği sinyal sayısı iki katına çıkarılacak. Çark üzerindeki 8 sinyalin güncellenmiş şekli ise şu şekilde:

 • Geri Dönen Sinyaller (saat yönünde): Geri Çekil, Yoldayım, Yardım Et, Rakip Kayboldu
 • Yeni Sinyaller (saat yönünde): İttir, Saldır, Savun, Yemle

2) Yeni Görüş Sinyalleri: Daha çok görüşe odaklanacak olan yepyeni bir sinyal çarkı da oyuna ekleniyor. Bu yeni çark sinyalleri ile takım arkadaşlarınıza söyleyebileceğiniz şeyler şunlar olacak:

 • (Soldan sağa) Görüş Temizlendi, Rakip Görüşü, Görüş Lazım

100322_DragwTimer.jpg

Harita Hedefi Oylaması

Harita hedefini tamamlama artık sorun olmayacak.Takım arkadaşlarınızla harita hedefini tamamlama konusunda her zaman aynı fikirde olamayabilirsiniz. Bu sebepten dolayı harita hedeflerini işaretlediğiniz anda beliren ve teslim oylamasına benzeyen bir oylama özelliği getirilecek. Bütün oyuncular oylamaya katılacak ve harita hedeflerini tamamlamak ya da savunmak isteyip istemediklerine karar verebilecekler.

Ekran Dışı Sinyaller güncellemesi, küçük bir yaşam kalitesi güncellemesi olacak. Bu güncelleme ile birlikte ekranın dışında kalan sinyaller, ekranınızın bir köşesinde belirecek ve sinyalin geldiği yönü gösterecek. “Rakip Kayboldu” sinyali haritada nereden gönderilmiş olursa olsun sürekli olarak ekranınızda görünecek. “Geri Çekil”, “Yoldayım”, “Yardım Et”, “Savun”, “Saldır” ve “İttir” sinyalleriyse ekranınızın kenarının 3000 birim yakınında kullanıldıklarında (yani aşağı yukarı kamerayı tamamen uzaklaştırdığınızda ekranınızın bir köşesinden diğer köşesine kadar olan bir mesafeden veya 20 Teemo kadar bir uzaklıktan gönderildiklerinde) ekranınızda beliriyor.

Üst Koridor Değişiklikleri

Üst koridor oyuncularının orta ve alt koridor oyuncularından daha çok hızlı güçlenmesi ve önemli eşyalar ile seviye eşitliklerine daha kısa sürede ulaşması için de düzenlemeler olacak. LoL 13. sezon üst koridor değişiklikleri şu şekilde:

 • Tekli Koridor Deneyimi: Tekli koridorların minyonlardan kazanılan deneyim çarpanı artık %95 olacak (önceden %93'tü).
 • İkili Koridor Deneyimi: İkili koridorların minyonlardan kazanılan ilave deneyim çarpanıysa %22 olacak (önceden %24,73'tü).
 • Orta Koridor Altın Değişiklikleri: 14. dakikadan önce biçilen tüm orta koridor minyonları artık 1 Altın daha az kazandıracak (önceden yalnızca topçu minyonlar daha az kazandırıyordu ancak aradaki fark 10 Altındı).

League of Legends 13. Sezon Güncellenmiş ve Yeni Eşyalar

Icathia'nın Metaneti (İhtişamlı Eşya)

 • 400 Can, 30 Zırh, 30 Büyü Direnci, 20 Yetenek Hızı.
 • Hiçlikdoğan Direnci: Şampiyonlarla çatışmada geçirdiğiniz her saniye için 3 Zırh ve Büyü Direnci veren bir yük kazanırsınız. En fazla 10 yük birikebilir. Azami yüke ulaştığınızda güçlenerek anında etrafınızdaki her rakipten azami canınızın %4'ü kadar can sömürürsünüz (minyon ve canavarlar için bu oran %1'e düşer) ve yüklerden elde ettiğiniz zırh ve büyü direnci çatışma sona erene dek ikiye katlanır (60 saniye bekleme süresi).
 • İhtişamlı Pasif: Diğer tüm efsanevi eşyalara 5 Zırh ve Büyü Direnci sağlar.

Aydınlık Erdem (İhtişamlı Eşya)

 • 400 Can, 30 Zırh, 30 Büyü Direnci, 20 Yetenek Hızı.
 • Kılavuz Işık: Ultinizi kullandığınızda sınırları aşarak azami canınızı 9 saniyeliğine %10 arttırırsınız. Bu durumdayken siz ve 1200 birim içindeki takım arkadaşlarınız 25 Temel Yetenek Hızı kazanırsınız. Ayrıca sizin ve takım arkadaşlarınızın canı 3 saniyede bir azami canlarınızın %1,5'i kadar yenilenir. Bu oran ilgili şampiyonun eksik canına bağlı olarak en fazla %100 olacak şekilde artar. Size yönelik iyileştirme etkileri ikiye katlanır (90 saniye bekleme süresi).
 • İhtişamlı Pasif: Diğer tüm efsanevi eşyalara 100 Can sağlar.

Buzdoğan Eldiven (İhtişamlı Eşya)

 • 400 Can, 40 Zırh, 20 Yetenek Hızı.
 • Büyülükılıç: Bir yetenek kullandıktan sonraki saldırınız güçlenerek taban hasarınızın %100'üne eşdeğer miktarda fazladan alan etkili fiziksel hasar verir ve 2,5 saniyeliğine bir buz alanı oluşturur. Alandan geçen rakipler %15 + azami canınızın %0,003'ü kadar yavaşlar. Ana hedefiniz bu oranın iki katı kadar yavaşlar ve size verdiği hasar 2,5 saniyeliğine %10 azalır (1,5 saniye bekleme süresi).
 • İhtişamlı Pasif: Diğer tüm efsanevi eşyalara 50 Can, %5 Sıvışma ve %5 Yavaşlatma Direnci sağlar.

Devin Hükmü (İhtişamlı Eşya)

 • 800 Can, %200 Taban Can Yenilenmesi, 20 Yetenek Hızı.
 • Devasa Tüketim: Bir şampiyonun en fazla 600 birim yakınındayken 3 saniyeliğine yoğunlaşarak güçlü bir saldırı yaparsınız. Saldırı hedefe 50 + azami canınızın %10'u kadar ilave fiziksel hasar verir ve hedefin canını sömürerek sizi aynı miktarda iyileştirir. Azami canınız sömürülen canın %15'ine eşdeğer miktarda kalıcı olarak artar (hedef başına 30 saniye bekleme süresi). (Not: Eşya satılırsa azami can artışı kaybolur.)
 • İhtişamlı Pasif: Diğer tüm efsanevi eşyalara %1 Can Artışı ve %6 Boyut Artışı sağlar.

Asırlık Sopa (İhtişamlı Eşya)

 • 60 Yetenek Gücü, 300 Can, 300 Mana.
 • Bu eşya 10 dakika boyunca dakikada bir 20 Can, 20 Mana ve 4 Yetenek Gücü kazanır ve toplamda 200 Can, 200 Mana ve 40 Yetenek Gücü sağlar. Azami yüke ulaştığınızda seviye atlarsınız (Not: Seviyeniz 18'i aşamaz).
 • İhtişamlı Pasif: Diğer tüm efsanevi eşyalara 5 Yetenek Hızı sağlar.

Antik Dönüştürücü

 • 225 Can, 300 Mana.
 • Antik Dönüşüm: Şampiyonlardan alınan hasarın %15'i kadar mana, harcanan mananın %20'si kadar can yeniler. Kullanım başına en fazla 15 Canla sınırlıdır. Açıp kapatılabilen yetenekler saniyede en fazla 15 Can iyileştirebilir.

Cehennem Maskesi

 • 500 Can, 300 Mana, 40 Büyü Direnci, 10 Yetenek Hızı.
 • Antik Dönüşüm: Şampiyonlardan alınan hasarın %15'i kadar mana, harcanan mananın %20'si kadar can yeniler. Kullanım başına en fazla 15 Canla sınırlıdır. Açıp kapatılabilen yetenekler saniyede en fazla 15 Can iyileştirebilir.
 • Tuz Buz Et: Yakınınızdaki rakip şampiyonları lanetler ve onların büyü direncini 5 (+%1,5 İlave Can) azaltır (en fazla 25). Lanetlenen her rakip başına 9 Büyü Direnci kazandırır. Bir şampiyon tek seferde yalnızca bir rakip tarafından lanetlenebilir (en etkili lanete öncelik verilir).

Günateşi Kalkanı (Artık İhtişamlı Eşya Değil)

 • 400 Can, 50 Zırh.
 • Alev Kusan: Hasar vermek veya almak yakınınızdaki rakiplere 3 saniyeliğine 15 (+%1,75 İlave Can) Büyü Hasarı vermeye başlamanızı sağlar (minyonlara %25, orman canavarlarına %150 daha fazla hasar verir). Şampiyonlara veya destansı orman canavarlarına bu etkiyle hasar vermek, bir yük ekleyerek sonraki Alev Kusan hasarını 5 saniyeliğine %10 arttırır (bu etki 6 defa birikebilir).

Turbo Kimyasal Tankı (Artık İhtişamlı Eşya Değil)

 • 450 Can, 50 Büyü Direnci, 10 Yetenek Hızı.
 • Aktif - Süper Güç: Rakiplere veya rakip kulelere doğru ilerlerken 4 saniyeliğine %40 Hareket Hızı kazanırsınız. Bir rakibin yakınına geldiğinizde (veya 4 saniyenin ardından) etrafa bir şok dalgası saçarak yakınınızdaki şampiyonları 1,5 saniyeliğine %40 yavaşlatırsınız (90 saniye bekleme süresi).

Randuin'in Alameti

 • 400 Can, 70 Zırh.
 • Aktif - Boyun Eğdir: Yakınınızdaki rakipleri 2 saniyeliğine %55 yavaşlatır (60 saniye bekleme süresi).
 • Kaya Gibi: Saldırılardan alınan hasarı en fazla %5 + azami canınızın %0,35'ine eşdeğer miktarda azaltır. Azaltma etkisi, saldırının verdiği hasarın %40'ıyla sınırlıdır.
 • Kritik Vuruş Direnci: Kritik vuruşlardan %20 daha az hasar alırsınız.

Shojin'in Mızrağı

 • 65 Saldırı Gücü, 300 Can, 20 Yetenek Hızı.
 • Biç: Saldırılar ve yetenekler isabet alan hedefin 350 birim yakınındaki diğer rakiplere %60 (menzilli şampiyonlar için %30) Fiziksel Hasar verir.
 • Etçil: Bir rakibi katlettiğinizde 0,5 SG ve %0,1 Mutlak Sömürü kazanırsınız. En fazla 25 SG ve %5 Mutlak Sömürü kazanabilirsiniz. Katledilme halinde yüklerin %50'sini kaybedersiniz. Saldırı ve yetenekler her hedefe 10 saniyede yalnızca bir kez isabet edebilir. Biç etkisi yapıların üstünde tetiklenmez.

 

League of Legends 13. Sezon, 16 Kasım 2022’de LoL 12.22 yamasının lansmanı ile başlayacak.

 

Sen de hızlı ve güvenilir şekilde LoL RP satın almak için hemen tıkla

Bizleri sosyal medyalarımızdan takip edebilir, güncellemelerden ve çekilişlerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Vatangame Resmi Instagram Hesabı 

Vatangame Resmi Linkedin Hesabı 

Vatangame Resmi Youtube Hesabı

Vatangame Resmi Tiktok Hesabı

Vatangame Resmi Twitter Hesabı

Hızlı
Teslimat

7 gün 24 saat alış ve satış işlemleriniz anında gerçekleşir.

Güvenli
Alışveriş

3D ve SSL güvencesiyle dilediğiniz ödeme yöntemini kullanabilirsiniz.

Uygun
Fiyat

İndirimli ve en uygun fiyatlarla alışverişin keyfini sizde çıkarın.

Müşteri
Memnuniyeti

Müşterilerimize kaliteli hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Oyuncu Mağazası Sepet (0) Bakiye Yükle İlan Ekle Canlı Destek