PMPL Türkiye Güz Sezonu Şampiyonu Belli Oldu
Yetkili Satıcı
1000 TL değerindeki İnstagram çekilişimize katılmak için tıklayın! Son tarih 29 Ekim!
Bakiye Ekle

PMPL Türkiye Güz Sezonu Şampiyonu Belli Oldu

7 - 9 Ekim tarihlerindeki final maçları düzenlenen 2022 PMPL Türkiye Güz Sezonu’nun şampiyonu S2G Esports oldu.


26 Ağustos'ta başlayan PUBG MOBILE Esports PMPL Türkiye Güz Sezonu, üç aşamalı lig dönemi ve Final etabının ardından sona erdi. Bu aşamalar sonucunda genel sıralamada en çok puan toplayan 16 takım finallere kaldı. Heyecan dolu mücadelelere ev sahipliği yapan ve 2 Ekim’de sonlanan lig döneminde 1. aşamayı ilk sırada tamamlayan Fire Flux Esports, 2. aşamayı ilk sırada tamamlayan S2G Esports ve 3. aşamayı ilk sırada tamamlayan Beşiktaş Esports arasında kıyasıya bir rekabet yaşandı.  Heyecanın dorukta olduğu final maçlarının ardından kazanan S2G Esports oldu. 


7 - 9 Ekim tarihleri arasında düzenlenen finallerin 3 gününü de S2G Esports lider olarak bitirdi. PMPL Sezonunu ikinci sırada tamamlayan takım Beşiktaş Esports olurken, PMPL Türkiye’nin yeni takımı Ozarox Esports ise üçüncü sırada yer aldı. Bu sezon 100 skora ulaşan ilk oyuncu ise Beşiktaş Esports ekibinden Enjoyy oldu. PMPL Türkiye sezonun genel MVP’si ise Sylas oldu.


Final aşamasının ardından takımlar, sıralamalarına göre $150.000’lık (yaklaşık 2.8 milyon TL) ödül havuzundan ödüllerini alacaklar.

 
PMPL Türkiye’de sona eren finaller sonucunda ilk 8 sırada yer alan takımlar PMPL EU (Avrupa Şampiyonası)‘da oynamaya hak kazandı. İlk üç sırada yer alan S2G Esports, Beşiktaş Esports ve Ozarox Esports’un yanı sıra sırasıyla Fire Flux Esports, GoodGuys, Surreal Esports, New Worlds ve Denizbank Wildcats, ülkemizi PMPL EU’da temsil edecek. PMPL Avrupa Şampiyonası, 20 - 23 Ekim tarihleri arasında yapılacak.


PMPL Türkiye’nin iki sezonu boyunca oynanan tüm maçlarından en çok puanı toplayan Beşiktaş Esports ve S2G Esports takımları ise doğrudan yıllık rekabet takvimine son noktayı koyan PMGC’ye (PUBG Mobile Dünya Şampiyonası) gitmeye hak kazandı. İki takım arasındaki inanılmaz çekişmenin damga vurduğu finallerin ardından S2G Esports takımı 2022 PMPL Türkiye Güz Sezonu şampiyonu oldu.


Vatangame.com bünyesinde bulunan espor takımımız Surreal Esports'u, 2022 PMPL Türkiye Güz Sezonu'nda gösterdiği başarı ile Avrupa Şampiyonası'na gitmeye hak kazandı. Surreal Esports'u tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

Sen de hızlı ve güvenilir şekilde Pubg Mobile UC satın almak için hemen tıkla

Bizleri sosyal medyalarımızdan takip edebilir, güncellemelerden ve çekilişlerimizden anında haberdar olabilirsiniz.
 

Vatangame Resmi Instagram Hesabı 

Vatangame Resmi Linkedin Hesabı 

Vatangame Resmi Youtube Hesabı

Vatangame Resmi Tiktok Hesabı

Vatangame Resmi Twitter Hesabı

Hızlı
Teslimat

7 gün 24 saat alış ve satış işlemleriniz anında gerçekleşir.

Güvenli
Alışveriş

3D ve SSL güvencesiyle dilediğiniz ödeme yöntemini kullanabilirsiniz.

Uygun
Fiyat

İndirimli ve en uygun fiyatlarla alışverişin keyfini sizde çıkarın.

Müşteri
Memnuniyeti

Müşterilerimize kaliteli hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Oyuncu Mağazası Sepet (0) Bakiye Yükle İlan Ekle Canlı Destek