Valorant Arayüzü Güncellemesinde Bizleri Neler Bekliyor
Yetkili Satıcı
1000 TL değerindeki İnstagram çekilişimize katılmak için tıklayın! Son tarih 29 Ekim!
Bakiye Ekle

Valorant Arayüzü Güncellemesinde Bizleri Neler Bekliyor?

VALORANT, 5.08 Yaması ile gelecek olan kullanıcı deneyimi ve arayüz görsel değişikliklerinin detaylarını paylaştı. Oyun dışı deneyime (oynanış harici) odaklı bu güncellemeler belirli alanlarda işlevselliği geliştirecek ve yepyeni bir görsel tarz getirdi.


Bu değişikliklerle önceden var olan işlevselliğin kısmen yitirildiğini görmek mümkündü. Bu haberde neden bir yenileme üzerinde bu kadar çok çalışıldığının anlatılmasının yanı sıra bu güncellemelere dair süreci ve düşünceleri de paylaşıldı.


Neden Güncelleme İhtiyacı Duyuldu?
Şimdilik oyunun geleceğini genel itibarıyla yansıtan üst düzey bir kullanıcı deneyimi ve arayüz güncellemesiyle başlanmaktadır. Bu güncellemeye kullanıcı deneyimi ve arayüz standartları ile sanatsal tutarlılığı gözden geçirmek ve oyunun akışını kuvvetlendirmek için hareket tasarımı kullanmak da dahil. Bu yenilikler sayesinde gelecekteki platform deneyimlerine odaklanırken daha tutarlı bir görünüm ve işlevsellik sağlama imkânı da bulunmuştur.


Güncelleme Süreci
İlk olarak, gerçekleştirmek istenilen değişikliklere rehber olmaları amacıyla özel bir ekip oluşturuldu. Bu ekibin amacı kullanıcı deneyimi, arayüz, mühendislik ve kalite kontrol alanlarında işlerin birlikte yürütülebilmesini sağlayarak istemciyi bir üst seviyeye taşımak ve gelecekteki ölçeklenebilirliğini kolaylaştırmaktır. İşte bu ekibin üzerinde çalıştığı konulardan bazıları şu şekildedir:

  • Temel oyun akışına ilişkin fırsat yaratabilecek alanları incelemek
  • Tasarım tercihlerimizde tutarlılığı arttırmak
  • Oyun motorunda geliştirmeler yapmak
  • İstemcimizin belkemiğini belirlemek ve birden çok platformla uyumlu gezinme seçenekleri üzerinde durmak
  • Önemli varsayımlarımızı sınamak amacıyla geniş kapsamlı keşifler gerçekleştirmek
  • Valorant'ın mevcut tarzını ve estetiğini bir üst seviyeye çıkarmak

Ajan seçim ekranındaki değişiklik bu ekibin çalışmalarının ilkiydi. Ekip ajanların aşina olunduğu, kendilerine özgü özelliklerini daha iyi yansıtmak adına dokuları 2D sanat görselleriyle değiştirildi ve fondaki renk şemalarını güncellendi. Valorant’ın seçim ekranı da dahil olmak üzere ilerleyen zamanlarda birçok arayüz için büyük hedefleri bulunmaktadır.


Yeni Güncellemelerle Neler Değişti? 

  • Oyunun ve görsel pazarlama kimliklerinin tek bir çatı altında birleştirmek adına görsel açıdan zengin, canlı ve yeni arayüzler oluşturma hedefleri doğrultusunda paylaşmak istenilen ilk güncelleme yeni MVP ekranı hakkında. 

  • Bunun yanı sıra okuma kolaylığını arttırmayı amaçlayan tasarımlara sahip yeni bir lobi, oyun öncesi yükleme ekranı ve oyun sonu ekranları da görülecektir.

  • Lobi ekranındaki görsel karışıklıkları ortadan kaldırıp genel okunabilirliği arttırmak istenildi. Dekorasyon amacıyla bulunan, güzel ancak pek bir amaca hizmet etmeyen birçok unsur vardı. Oyuncu kartlarını ön plana çıkarmak adına bu ekranın kontrastı arttırıldı, renk paletinde değişikliklere gidildi ve biçim dili basitleştirildi. 
  • Karşılaşma öncesi yükleme ekranının takımları daha net gösterilmesi isteniyor. Sancakların ekranda daha çok yer edilmesi ve oyuncu kartlarının, unvanların ve kademe rozetleriyle karakterleri daha iyi ifade edilebilmesi için harita kaldırıldı. İki tarafın da renkleri değiştirildi, simetrik olsun diye sancak yerleşimleri karşılıklı hale getirildi ve 'VS' yazısını daha vurgulu hale geldi. 

 

Sen de hızlı ve güvenilir şekilde Valorant VP satın almak için hemen tıkla
Bizleri sosyal medyalarımızdan takip edebilir, güncellemelerden ve çekilişlerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Vatangame Resmi Instagram Hesabı 

Vatangame Resmi Linkedin Hesabı 

Vatangame Resmi Youtube Hesabı

Vatangame Resmi Tiktok Hesabı

Vatangame Resmi Twitter Hesabı

Hızlı
Teslimat

7 gün 24 saat alış ve satış işlemleriniz anında gerçekleşir.

Güvenli
Alışveriş

3D ve SSL güvencesiyle dilediğiniz ödeme yöntemini kullanabilirsiniz.

Uygun
Fiyat

İndirimli ve en uygun fiyatlarla alışverişin keyfini sizde çıkarın.

Müşteri
Memnuniyeti

Müşterilerimize kaliteli hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Oyuncu Mağazası Sepet (0) Bakiye Yükle İlan Ekle Canlı Destek
Arkadaşını Getir Kazan PVP Server Bakiye Yükle Yayıncı Başvurusu Yap